Nezařazené

Ako ošetrovať posteľné návliečky?

Nie je nič príjemnejšie, než si večer pred spaním ľahnúť do mäkkej postele s pocitom, že už nemusíme nič robiť. Dôležité však je, v čom ležíme. A tento pocit ovplyvňujú navliecky. Posteľné obliečky dokážu ovplyvniť kvalitu nášho spánku. Čím príjemnejšie na dotyk budú, tým lepšie pre nás. Z toho dôvodu by sme mali dostatočnú snahu venovať tak ich výberu, ako aj správnemu ošetreniu. Návliečky by sme mali správne prať a žehliť a súčasne aj uskladňovať. Poradíme vám, ako na to!

povlečení

Kvalita návliečok sa skrýva aj za ich správnym ošetrením

V prvom rade je potrebné myslieť aj na to, že s posteľnými obliečkami sme v kontakte prakticky každý deň. Každý večer si líhame do postele s pocitom, že už v ten deň nemusíme nič robiť a môžeme ísť spať. Návliečky teda dostávajú poriadne zabrať! Preto je dôležité zodpovedne pristupovať k ich ošetreniu. Čo sa týka znehodnotenia ich materiálu, najčastejšie sa jedná o pot, roztoče, prach alebo jednoducho o špinu, ktorá dokáže preniknúť až do ich štruktúr. Z toho dôvodu je veľmi dôležité návliečky pravidelne prať. Odporúča sa ich prať minimálne 2x za mesiac. Na ich kvalitu tiež vplýva aj to, ako často ich používame. Ak sa rozhodnete, že ich vymeníte za iné, záťaž rozložíte medzi dva druhy. Niektorí ľudia si určité návliečky obľúbili natoľko, že ich jednoducho zmeniť nechcú a aj po vypratí a vysušení po nich siahnu opäť. Takto by to však nemalo byť a mali by sme ich pravidelne striedať. Čo sa týka prania, odporúčame sledovať príbalové letáky či etikety, ktoré presne udávajú to, akým spôsobom ich máme ošetrovať. Žehlenie tiež predstavuje samostatnú kapitolu. Niektoré obliečky sú vyrobené zo špeciálneho nekrčivého materiálu, z tohto dôvodu nie je nutné ich vyžehliť. Iné zase pravidelnú úpravu žehlením jednoducho vyžadujú. Avšak aj v tomto prípade odporúčame sledovať štítky, ktoré vám o samotnom žehlení toho veľa napovedia. Čo sa týka ich úschovy, mali by byť uskladnené na mieste, kde nedochádza k prášeniu. Mali by byť tiež zložené – vydržia svieže dlhšie a to isté platí aj o ich vzhľade.

postel

Návliečky, ktoré vám vydržia ako nové dlhý čas

Návliečky by mali byť v prvom rade vyrobené z kvalitného materiálu. Ak aj vy chcete do vašej domácnosti len tie kvalitné, navštívte stránkuhttps://www.luxusna-spalna.sk/, kde nájdete ich bohatú ponuku za prijateľné ceny.