Nezařazené

Bezpečný prístav

Každý z nás má miesto, ktoré nazýva svojim domovom. Samotné slovíčko domov má oveľa hlbší význam. Domov je miesto, kam sa človek vždy môže vrátiť, kde sú ľudia, ktorí vás radi privítajú a kde sa cítite dobre a uvoľnene. Domovom sa nazýva miesto, ku ktorému vás viažu najkrajšie spomienky na vašich blízkych a priateľov.
Je zrejmé, že pre mnoho ľudí a najmä detí je domovom ich rodný dom, kde žijú svoj život s ľuďmi, ktorých majú radi. Domov sa častokrát nazýva aj prístav. Prečo je práve prirovnávaný k nemu? Určite existuje množstvo odpovedí. Jednou z nich môže byť, že loď v prístave zahodí kotvu. A prečo? Pretože sa rozhodne už na tom mieste aj ostať. Je to miesto, kde sa cítime bezpečne a šťastne. Veľmi na tom záleží, pretože bez dobrého rodinného zázemia by to bolo oveľa ťažšie.

domov.jpg

Určite si všetci pamätáte na to, ako vám každé ráno mama pripravila desiatu a vyprevádzala vás s úsmevom do školy. Na to, ako vám mama s trpezlivosťou pomáhala s domácimi úlohami. Na to, ako ste sa vždy tešili na víkend strávený s ockom, keď vás vzal na rybačku a mohol s vami prebrať tie „mužské veci“. Na to, ako vám starí rodičia dookola rozprávali ich historky. Na to, ako ste sa šantili so svojimi súrodencami a ako ste sa starali o svoje domáce zvieratko.
Je to veľmi dobrý pocit, keď človek zo svojho domova cíti a tiež aj dostáva všetku podporu vo svojich snaženiach ale aj záľubách. Potom je každý deň pekný a ak náhodou aj prší, aj vtedy je krásne, lebo po každej búrke vyjde slnko.

domek.jpg

Pohoda, radosť zo života, láska a kľud patria do každého domova. Hlavne ide o deti. Aby si mohli prežívať svoje šťastné detstvo v kruhu svojich najbližších.Domov má obrovský vplyv. Práve výchova rodiča tvorí základ pre stavanie ďalších potrebných pilierov. Mnoho detí to šťastie má. Avšak nie všetky deti majú to šťastie mať domov a už tobôž nie šťastný domov. To jednoduché slovíčko je pre nich neznáme. Vo svete, kde zúria vojny a hlad, mnohí prežívajú zo dňa na deň. Každý deň je pre nich bojom o život a pokojný život vo svojich domovoch prežívajú iba vo svojich snoch.
Je to veľmi smutné, ale ja verím, že raz príde deň, keď všetci ľudia a hlavne deti budú mať miesto, ktoré pyšne budú nazývať svojim domovom a budú v nich nažívať šťastne.