Produkty

Dosiahnuť nadčasovosť použitého materiálu je možné pri použití nehrdzavejúcej ocele

Obrovský problém posledných rokov je množiaci sa odpad plastových fliaš a iných výrobkov, ktoré sa v prírode nerozložia alebo im to trvá stovky či tisícky rokov. Vytvárajú totiž odpad, s ktorým si nevieme poradiť a na ich nezničiteľnosť doplácame všetci. Čisté životné prostredie je pritom cieľom nás všetkých.

Otvorený a čistý priestor

Nehrdzavejúca oceľ je však vyhľadávaný materiál pri výrobe mnohých prvkov zariadení bytov, kancelárií a podobne, jednoducho je súčasťou interiérov, ale aj exteriérov. Tiež by sme mohli povedať, že je takmer nezničiteľná, pretože nehrdzavie, odoláva vysokým teplotám, vode, mrazu či prašnému prostrediu, teda ideálny materiál. Z neho sa dnes navrhujú aj zábradlia na schody, balkóny, terasy.

Projekt schodiska musí počítať aj s návrhom zábradlia, ktoré môže byť ukotvené z bočnej strany alebo zhora schodiska. Kotviacim prvkom je nosná konštrukcia zo stĺpikov, ktoré sa kotvia do podlahy a sú nosným pilierom pre ostatné, výplňové stĺpiky. Norma udáva, v akej maximálnej vzdialenosti môžu byť od seba, aby bolo nerezove zabradlia Lmmont bezpečné. Stĺpikové zábradlie však nie je jediný typ, ktorý sa často vyskytuje vo všetkých komerčných budovách, druhou najbežnejšou alternatívou je variant so sklom.

Sklenené tabule sa musia vyrobiť z bezpečnostného skla a k oceľovým stĺpikom sa uchytia úchytkami, ktoré zaistia pevnosť celej konštrukcie. Sklenená vyplň sa dá navrhnúť z priesvitného skla, ale aj z matného, mliečneho, pieskovaného či graficky upraveného, no originálne je aj farebné sklo. Takto pripravené zábradlie bude bezpečné, ale aj netradičným dizajnovým prvkom hoci aj staršieho schodiska, ktorému môže pridať na atraktivite.

Konštrukcia môže vyzerať aj takto

Cena zábradlia z nehrdzavejúcej ocele musí byť vypočítaná na základe podkladov o množstve a type ocele, štýle konštrukcie či použití nejakých atypických prvkov, určí sa vždy pre jednotlivé schodisko nanovo. Materiál je však nadčasový, elegantný, kvalitný a nie je potrebné sa oňho nejako zvlášť či špeciálne starať, stačí utierka a leštiaci prípravok a bude ako nové.