Nezařazené

Je mača choré?

Existujú situácie, kedy  naše mačky nejedia ani nepijú niekoľko dní, ale stále iba spia, len bez akéhokoľvek  nám známeho a viditeľného dôvodu. Ak mačka neje, prípadne stráca chuť do jedla, môže sa to nazvať aj choroba chudnutia- anorexia. Adekvátnosť daného termínu pre zviera však určujú  rôzne psychologické faktory, na rozdiel od hladu, čo je fyziologický jav. Aj mačky chcú byť krásne.
Existuje mnoho dôvodov, prečo mačka neje dokonca až niekoľko dní, ale iba sústavne spí. Často mačiatko neje:

kočka

  • kvôli skutočnosti, že v jeho tele začali škodlivé procesy, to znamená, že sa začína choroba. Zvyčajne, ak je mačka pomalá, dlho ani nepije vodu a väčšinu dňa leží na jednom mieste, potom to môže znamenať choroby žalúdka alebo iných hlavných orgánov. Koniec koncov, keď trpí  silnou bolesťou, zviera nebude schopné jesť.
  • Pozor ale ak je domáce zviera veľmi pomalé počas dňa a ani nepije vodu, môže to znamenať prvý závan túžby. Majitelia si myslia, že ich domáce zviera je choré, ale nie. V tomto prípade sa zviera začína zoznamovať s novými prirodzenými túžbami, čo môže  spočiatku viesť k zmätku. Toto správanie a odmietnutie vody a potravy môže trvať veru až niekoľko dní a potom sa vráti do normálu.
  • Ak  maličké milé mačiatko nebude veľa jesť a ani počas dňa nepije vodu, je pomalé a nechce robiť nič, potom je  isto iste váš maznáčik  chorý. Často infekčné choroby ako červy spôsobujú nedostatok chuti do jedla. Aby maznáčik nestrácal váhu a nie je pomalý, je čas od času potrebné dať mu profylaktické lieky proti parazitom.

kočička
Sledujte svoje zvieratko pozorne, ak sa jeho chuť do jedla nezvýši ani po týždni- neváhajte, navštívte zverolekára, aby ste nič nepodcenili.
Ten iste bude vedieť, čo dať mačiatku, pre zlepšenie chuti do jedla, alebo na prípadné odstránenie choroboplodných zárodkov z tela mačky.