Nezařazené

Nakupovanie farmaceutických produktov

Lieky tu neboli vždy a v rôznych chorobách nám prinášajú výrazné zlepenie stavu a aj samotné vyliečenie, ktoré by bez nich nebolo možné. No sú naozaj také zázračné? Zázrak to môžeme pokladať pri tých chorobách, ktoré by sme bez liekov nevyliečili ani náhodou a dokonca ani nezlepšili. No zázrakom sa to nedá nazvať, ak ich berieme na obyčajnú nádchu, či kašeľ a spolu s vyliečením prídu ešte aj vedľajšie účinky.

léky

Vedľajšie účinky nie sú jediným problémom, ktorý plynie z liekov. Nádcha či kašeľ sa dala vyliečiť aj v minulosti pomocou liečivých byliniek a tinktúr. Dnes tu však máme európsku úniu a jej zákaz predaja a distribúcie niektorých liečivých bylín. Firma, ktorá by chcela predávať liečivé bylinky by si musela zaobstarať takú licenciu na bylinky akou je aj licencia na predaj liekov. Tá nie je tak jednoducho dosiahnuteľná a preto tu nastáva problém.

bylinky

Kam nás chce európska únia dotlačiť? Prečo nám diktuje takéto zákony, ktoré nedávajú zmysel? Čo je jej cieľom?
Myslím, že ste si to domysleli už aj samy, že jej cieľom je to, aby sme nenakupovali bylinky, ale lieky. Aby farmaceutický biznis rástol a bohatol na bezmocných ľuďoch, ktorý si dajú liek na jednu chorobu a spolu s vyliečením jednej choroby získajú ďalšiu. Predaj byliniek by mohol uškodiť predaju liekov, preto sa snažia tomu zabrániť.

luční květ

Našťastie nám nemôžu zakázať vychádzať von do lesa alebo na lúky a ísť si nazbierať bylinky tam. Inú možnosť asi nemáte, keďže predaj a nákup byliniek je pod prísnym dohľadom farmaceutického priemyslu. Ten sa s nami zahráva tak ako sa mu chce. My mu však musíme dokázať, že sa len tak ľahko nedáme!
Týmto nám európska únia dokazuje, že jej zákony a jej chápadiel by sme sa mali chrániť. Nie je normálne, aby nás obmedzovala v osobnej slobode, čo budeme robiť a naše činy. Nemyslíte si to aj vy? Myslím, že sa zhodneme.