Nezařazené

Skutočná adrenalínová zábava pre všetkých s menom paintball

Každý z nás dostane raz vo svojom živote chuť po poriadnom adrenalínovom zážitku. A práve v tom momente začnete hľadať možné alternatívy na splnenie vášho chtíču. Riešení je mnoho, ale nie všetky vám idú po chuti. Vidíte možnosti od tandemového zoskoku padákom po jazdu rýchlim športovým autom. Ale ani jedno vás napokon nenadchne tak, ako by ste chceli. Avšak napokon si všimnete paintball. Hovoríte si, že však laser game to nemôže byť a ani airsoft. Veď predsa na jednom používate laserovú zbraň a na druhom airsoftovú, ktorá strieľa malé guličky. A tu si ich všimnete tiež, ale väčšie a farebnejšie! Napokon si poviete, že idete do toho to skúsiť. Ale čo to ten paintball vlastne je?  

paintball
 
       Paintball je bezkontaktná športová činnosť, ktorá vznikla v 80.rokoch minulého storočia ako adrenalínová hra so zámerom zábavy. Stavia proti sebe dva tímy bojujúce pomocou zbraní so stlačeným vzduchom alebo CO2. Ako strelivo sa používajú projektily naplnené farbou s dosahom rýchlosti 324 km/h. Na ochranu pred zranením hráči potrebujú ochrannú masku, rukavice a poprípade aj ochranný overal. Najčastejšou hernou situáciou je buď získanie vlajky súperovho tímu, alebo eliminácia všetkých jeho hráčov. Hernou plochou môže byť les, ihrisko alebo budova, respektíve komplex viacerých budov.    
 
       Už viete základné informácie o tomto športe. Ale čo ďalej? Musíte sa rozhodnúť, že či sa chcete plnohodnotne venovať tomuto športu, alebo len rekreačne. V prípade, že sa rozhodnete pre prvú možnosť, tak počítajte s tým, že celú výstroj aj so zbraňou si budete musieť zakúpiť vy sami. A to vás môže vyjsť na niekoľko stoviek eur. Naopak druhá možnosť je vo vašom prípade výhodnejšia. Teda ak si chcete paintball zahrať len raz za čas, tak v tomto prípade neminiete ani veľa peňazí a ešte sa poriadne zabavíte. Stačí vám, keď si prenajmete priestor na hru a zapožičiate výstroj aj so zbraňou. V cene dostanete aj základný set guličiek, ktorý sa pohybuje okolo 100 kusov na osobu. Síce dosť záleží, že kde budete hrať, tak celková cena za toto všetko sa pohybuje približne v rozmedzí od 8,50€/osoba do 20€/osoba. Avšak s časovým limitom! 

sport
 
       Nech si teda vyberiete ktorúkoľvek možnosť, tak verte, že o adrenalín a zábavu budete mať postarané!