Produkty

Začnite s ľahkosťou

Podnikateľský svet nie je vôbec prechádza ružovou záhradou a to vie každý, kto si prešiel zakladaním vlastnej firmy od A po Z. Je to totiž zdĺhavý proces, ktorý zahŕňa niekoľkohodinové čakania na rôznych úradoch, kde vás pracovníčky väčšinou nevítajú s úsmevom a čakajú, že ovládate daňové zákony rovnako dobre, ako ony. Bohužiaľ aj začínajúci podnikatelia sa musia učiť tak povediac po ceste a opletačky na úradoch im k motivácií podnikať rozhodne nepridajú. Našťastie existujú aj firmy na predaj Ezmluva, ktoré sú hneď pripravené na začiatok vášho podnikania.

čakanie

Ako to funguje? Namiesto celého procesu zakladania firmy si jednoducho môžete kúpiť už existujúcu a ušetriť tak čas a energiu, ktoré by ste pri zakladaní celkom novej firmy minuli na byrokraciu a čakanie na úradoch. Máte na výber viacero druhov firiem a ich cenová škála je taktiež široká. Ceny firiem zahŕňajú väčšinou aj úkony, ako zmena obchodného mena, či sídla a rozšírenie, alebo zúženie predmetov podnikania. Môžete si kúpiť napríklad takzvanú ready-made spoločnosť, ktorá bola založená za účelom predaja. Nikdy teda nevykonávala žiadnu podnikateľskú činnosť a tým pádom sa nemusíte báť skrytých hrozieb. Výhodou je, že takáto spoločnosť už je zapísaná v obchodnom registri, má pridelené IČO aj DIČ a tiež má v plnej výške splatené imanie, ktorého minimálna výška je 5 000€.

založenie spoločnosti

Ďalšou možnosťou je kúpa spoločnosti s históriou, ktorej samotné meno napovedá, že takáto spoločnosť už vykonávala nejakú podnikateľskú činnosť. Tak isto sa však nemusíte báť skrytých hrozieb, či poplatkov, pretože spoločnosti s históriou musia mať pri predaji vysporiadané všetky záväzky aj pohľadávky a musia byť v poriadku po účtovnej aj právnej stránke. Ak teda rozmýšľate nad podnikaním, no odrádza vás čo všetko budete musieť na ceste k vašej firme absolvovať, uľahčite si to a kúpte si firmu, s ktorou budete môcť hneď začať podnikať.