Veda

Nič neurobí ženu krajšou ako správne padnúce šaty

Žena a šaty tvoria nerozlučnú dvojicu už odnepamäti. Mnohé z nás majú plné skrine rozličných odevov, ktoré potrebujeme a obliekame si každý deň do práce, na voľný čas alebo na slávnostnejšie príležitosti. Obľúbené nohavice hrajú prím, ale šaty sú predsa len ženskejší kúsok oblečenia, a tak po nich siahame vždy, keď sa chceme cítiť zvodné a ženské.

Priliehavé šaty v peknej farbe

Každé ročné obdobie má nároky na niektoré typy oblečenia, v zime sa babušíme do teplých a hrubých materiálov, naopak v letných mesiacoch chceme toho mať na sebe čo najmenej, aby sme sa nepotili a cítili sa pritom komfortne. Obe však spája jedno, a tým sú obtiahnuté šaty šaty. Samozrejme, že v lete si neoblečieme hrubé pleteniny, v ktorých by nám bolo horúco, ale naopak, v zimnom období využijeme aj šaty z ľahkých materiálov, pretože si na ne ešte môžeme natiahnuť teplý sveter či pulóver alebo pletenú vestu a zima nemá šancu. Navyše je to veľmi trendové a zaujímavé spojenie kontrastných materiálov.

Nakupovanie sa v poslednom období presunulo do internetového priestoru a aj v eshopoch si každá z nás nájde tie svoje vysnívané šaty. S ohľadom na príležitosť, kam ich chce nosiť, má na výber zo širokej palety farieb, strihov, dĺžok či materiálov a tiež štýlov. Rýchla doba a pracovné povinnosti nás nútia obliekať sa pohodlne do prevažne voľných odevov, no naskytnú sa aj príležitosti, kedy si môžeme dovoliť trocha zvodnosti a vtedy veľmi rady využijeme silu šiat. Postavu pekne obopnú a zvýraznia krivky napríklad obtiahnuté šaty, ktoré sa šijú z elastických materiálov, aby sa mohli vyformovať presne podľa „figúry“ ženy.

Trendy oblečená mladá žena

Pri výbere obtiahnutých šiat by sme mali byť trocha sebakritické a kupovať si iba tie, ktoré zakryjú naše nedostatky a vyzdvihnú to pekné, čím sa môžeme a chceme pochváliť. Z množstva ponúk sú nám k dispozícii šaty z bavlny- elastanu, úpletu, pleteniny, s rolákom, s „V“ výstrihom, s okrúhlym výstrihom, na ramienka, s dlhými rukávmi, s prieramkami, na zaväzovanie, s ozdobnými gombíkmi, s prestrihom pod prsiami, s lodičkovým alebo takzvaným carmen výstrihom a veľa iných. Farebnosť je takisto od výmyslu sveta, nesmie chýbať čierna a biela a tiež zaujímavé vzory.