Produkty

RGB LED pásiky pre atraktívnejšie osvetlenie

Technológia LED diód oslovuje mnoho záujemcov o modernú osvetľovaciu techniku. Od doby, kedy bol prelomený problém s objavom modrej diódy, je možné využívať bez obmedzenia pestrofarebnú plejádu všetkých farieb svetelného spektra, a tí z vás, čo sú zbehnutí z hodín fyziky, si iste uvedomia, že biela farba svetla obsahuje všetky farby spektra, a že je teda možné týmto spôsobom vytvárať umelé svetlo, čo nahrádza klasické žiarovky.

LED pásik

LED technológia však pokročila do podoby, kedy je možné nielen vytvoriť akýsi zdroj bieleho svetla, ale aj veľmi výkonný zdroj. Dnes teda môžeme týmto spôsobom vystrnadiť zo všetkých svietidiel halogénové a volfrámové žiarovky s vysokou spotrebou energie a nahradiť ich LED žiarovkami s mnohonásobne nižšou spotrebou.

krásna dievčina

Ak si ale chcete vytvoriť zaujímavejší interiér, môžete vaše svietidlá koncipovať aj trochu nevšedne, napríklad prostredníctvom Pre RGB-W LED pásikov. Toto je spôsob, kedy nainštalujete tenké LED pásiky na rôzne predmety v domácnosti, napríklad na hornú stenu nábytku, na lemy schodísk, do výklenkov, stropných podhľadov, nad kuchynskú linku, a napríklad aj do kúpeľne, a môžete tu prevádzkovať osvetlenie tamojšieho prostredia vo farbách, Ktoré vás oslovujú.

Farebné osvetlenie mení atmosféru v obytnom priestore a môže poslúžiť napríklad pri meditácii, pracovnom sústredení, alebo na navodenie vnútorného pocitu tepla či chladu (červená verzus modrá). Farby je možné tiež obvykle rôzne meniť podľa nálady, dennej doby, i podľa rôznych slávnostných udalostí, ako sú oslavy a svadby, čím vytvoríte zaujímavejšie prostredie pre vašich hostí či rodinu.

Výhodou LED pásikov je možnosť nasadiť ich aj v exteriéri, a pri rozumnom zaobchádzaní vám môžu slúžiť aj veľmi dlhú dobu. Uvádza sa, že dĺžka ich svietenia sa pohybuje okolo 15-tisíc hodín, čo je pri dennom svietení 6 hodín zhruba sedem rokov.