Produkty

Triadenie odpadkov

Prečo si niektorí ľudia myslia, že triediť odpadky je nezmysel? A na co sú plastové kontajnery? Naopak ja si myslím, že je to veľmi dobrá vec a pomôžeme tým prírode. Samozrejme, každý si môže myslieť čo chce, ale musí tiež premýšľať nad budúcnosťou planéty. A záleží na každom z nás, ako si to preberieme. Nás už napríklad odmalička učili, ako triediť odpadky a prečo sa to vlastne robí. A pochopila som to na prvú dobrú. Dnešná doba je ale taká, že jednoducho neviete, čo bude za ďalšie a ďalšie generácie. A keď koľkokrát vidím v prírode toľko pohádzaných odpadkov, znečistenú prírodu a podobne, tak si hovorím, že je to fakt škoda, že ľudia nepremýšľajú nad osudom našej planéty.

s

Nejako to veľmi ani nepoberám. Ale aj tak.. čo nám bráni v tom začať? Lenivosť? Pohodlnosť? Sama neviem, ale aj tak.. ja odpadky triedim a vôbec sa za to nehanbím. Naopak som na to pyšná, že triedim a že viem vlastne aj prečo to robím, pretože to jednoducho má zmysel. A keď si to vezmeme do konkrétnej situácie: máme tie najzákladnejšie materiály, ktoré triedime: plast, sklo a papier. Čo sa rozkladá najľahšie? Uhádnete to? No jasne že papier. A má aj tú výhodu, že sa dá recyklovať. Čo z toho teda vyplýva? Recyklovaním papiera sa vlastne môžu zachrániť aj stromy, inak by sa porúbali.

s

Veľa ľudí to nevidí, ale aj stromy sú pre nás veľmi dôležité, pretože prinášajú kyslík. A kyslík dýchame. Čo by sme robili bez kyslíka? No nežili by sme. A preto si práve musíme vážiť to, že máme možnosť recyklovať a niečo s tým urobiť. Nebuďte leniví odpadky triediť a hodiť ich do koša. Je to všetko len o niektorých ľudí lenivosti. Predstavte si, keby triedil odpad každý a vyhadzoval odpadky do koša a nie do prírody, ako by na tom svete asi bolo krásne? Trúfnem si povedať, že to by bol svet na nepoznanie, ale na druhú stranu by to bola naozaj príjemná a nádherná zmena. Kiež by to tak bolo.