Produkty

Dvere odolné voči požiaru

Protipožiarne dvere a ich cena ako už vyplýva z názvu slúžia proti požiaru, prejdeniu dymu a rôznych častíc, ktoré pri požiaru vznikajú a mohli by nás ohroziť, či už pri dýchaní alebo mohli ublížiť naším očiam. Môžete si ich dopriať aj vy. V dnešnej dobe je ich veľký počet a taktiež aj za dostupné ceny, hlavne u nás než u iných predajcov. Ponúkame vám najnovšie technológie týchto protipožiarnych dverí spomedzí všetkých na Slovensku. Protipožiarne dvere majú viacero variant. Líšia sa najmä v jednotlivej ochrane, materiálom a taktiež aj sú vyrábané a striekané v rôznych farbách. Dvere môžu byť taktiež plynotesné a to a by nás chránili pred plynmi z požiaru ako sú oxid uhoľnatý a oxid uhličitý.

Protipožiarové dvere

Oxid uhoľnatý vzniká spaľovaním veci, ktoré obsahujú uhlík. Najznámejšie je uhlík v našich výfukoch u automobilov. Zdroje sú taktiež aj napr. fajčenie a grilovanie vonku. Pri požiari hrozí otrava týmto oxidom uhoľnatým. Najviac ohrozený sú ľudia nad 75 rokov, osoby, ktoré majú postihnutie s respiračnými chorobami takže dýchaním a nesmieme zabudnúť aj na tehotné ženy. Požiare vznikajú najmä z nedbanlivosti, čo je napr. že zapálime sviečku a necháme ju bez dozoru, nie raz boli prípady pri, ktorých takto zhorel celý dom. Hovorí sa, že oheň je dobrý sluha, no zlý pán. A je to tak. Ďalšie prípady vzniku požiaru môžu byť pri poruche nejakých elektrických zariadení, strojov ale taktiež požiare vznikajú aj pri autonehodách, keď horľavé kvapaliny ako sú olej a mnoho ďalších prídu do vztyku s výfukom auto a potom auto začne horieť.

Požiar domu

Populárne medzi našimi zákazníkmi sú dvere tvorené z materiálu ako je drevo, oceľ. Ale taktiež nemusia byť celé dvere len z jedného materiálu môžeme použiť taktiež ku danému materiálu aj priehľadné sklo, ktoré by nám umožnilo do miestnosti vidieť. Priemerná cena týchto dverí, ktoré sú kvalitné u nás, je niečo okolo 200€.

K protipožiarnym dverám nám treba aj protipožiarnu zárubňu. Tie sú najmä z materiálu ako je oceľ.