Produkty

Zábradlie na balkón, ktoré zmení váš dom na luxusný príbytok.

Súčasťou mnohých rodinných domov je jeden alebo aj viac balkónov, ktoré významne vplývajú na celkový vzhľad týchto budov. A to už čo sa týka starších rodinných domov, alebo aj dnešných moderných novostavieb. A prvkom, ktorý najviac vplýva na celkový dojem týchto stavebných súčastí, sú určite zábradlia balkónov, ktoré plnia rôzne funkcie.

Základnou požiadavkou kladenou na zábradlie umiestnené na balkóne je vždy ich bezpečnostná funkcia. Zábradlia zabraňujú pádom ľudí, preto musí byť zábradlie konštruované z materiálov, ktoré sú pevné a dokážu odolávať dlhodobo vplyvom počasia. V minulosti boli týmito materiálmi hlavne drevo a kov, ktoré však prinášali množstvo nevýhod. Drevo je potrebné neustále ošetrovať, pretože vplyvom nepriaznivého počasia stráca na svojej pevnosti, čo viedlo v minulosti k mnohým tragédiám. Kovové zábradlia podliehajú korózii a hlavne ich estetické pôsobenie je na veľmi nízkej úrovni.

zábradlie na balkón

Preto majitelia balkónov dnes siahajú po materiáloch, ktoré tieto negatívne vlastnosti maximálne eliminujú. Modernými materiálmi vhodnými na konštrukciu zábradlia na balkón sú dnes nerezová oceľ a bezpečnostné sklo, ktoré prinášajú množstvo dosiaľ nepoznaných benefitov. Nerezová oceľ je známa hlavne svojou dlhou životnosťou bez straty svojich vlastností, a to aj v prípade, že je dlhodobo vystavovaná nepriaznivému počasiu. Len ťažko by ste hľadali vhodnejší materiál na výrobu zábradlia na balkón ako je nerezová oceľ. Táto je obľúbená aj vďaka svojej veľmi jednoduchej údržbe, ktorá pozostáva z utretia povrchových častí handričkou s bežným čistiacim prostriedkom.

zábradlie na balkón

A ak zvažujete výmenu svojho starého zábradlia za nové a hľadáte niečo luxusne pôsobiace, určite by ste mali siahnuť po kombinácii nerezovej ocele a skla, čo je dnes najvyhľadávanejší materiál na konštrukciu zábradlia. Sklo s nerezovou oceľou dodajú každému zábradliu a balkónu punc luxusu a moderného štýlu.