Produkty

Zábradlie a stena v jednom je fajn nápad

Stavby rastú rýchlo vďaka moderným metódam a technológiám, ale aj materiálom, ktoré sa na ich výstavbu používajú. Krátke procesy montáže umožňujú stavať rýchlo, ale efektívne. Základom sú kvalitné konštrukcie z vhodných materiálov, napríklad zo skla. To má svoje pevné miesto v každom novo postavenom dome. Na slovenskom trhu pôsobí spoločnosť LM-MONT už od roku 2008, odkedy prešla dynamickým rozvojom a dnes je už jej meno známe aj za hranicami Slovenska. Má za sebou desiatky realizácií stavieb a svoju výrobu zmodernizovala, do dnesšných dní si získala svojich stálych zákazníkov a ponúka konštrukcie či systémy na svetovej úrovni.

Sklo je univerzálne a nadčasové

Neustále inovácia procesov dovoľuje prinášať na trh stále nové a vylepšené systémy, ktoré tvoria základ moderných konštrukcií. Sklenené konštrukcie sú súčasťou ich programu, dodávajú a montujú ich do komerčných aj súkromných stavieb, spolupracujú s dizajnérmi a architektmi, aby boli výsledky dokonalé. Venujú sa hliníkovým, skleneným aj plastovým produktom v mnohých alternatívach.

Sklenené steny s funkciou zabradlie https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklene-zabradlie/sklenene-steny-s-funkciou-zabradlia/ patria do komerčných priestorov rovnako ako do domov či bytov, no v odlišných rozmeroch či konštrukčných prevedeniach. Jednou z možností je využiť ich ako steny a zábradlie schodiska v jednom. Dokážu tak originálnym spôsobom predeliť priestor na dve odlišné časti, obytný a schodiskový, ale neuzatvoria ich z pohľadu svetla, pretože priehľadné sklo dovoľuje svetlu šíriť sa kamkoľvek. Priestor tak ostane opticky veľký, ale prakticky rozdelený.

Nenápadné kotvenie, ale veľký efekt

Na sklenené steny treba použiť bezpečnostné sklo, môže byť číre, ale prekážkou nie je ani trocha matnejšia úprava, napríklad pieskovanie alebo mliečne sklo a podobne. Stena môže byť bezrámová a zo strany schodiska by mala byť opatrená madlom, či už dreveným alebo hliníkovým. Ide predsa o bezpečnosť používateľov, a tú madlo určite dokáže do istej miery zaistiť. Pred realizáciou sklenenej steny treba jej ukotvenie konzultovať s projektantom, pretože pri osadzovaní podhľadov treba najprv ukotviť stenu, aby vznikol čistý detail. Len tak vznikne veľmi efektná stena, ktorá bude originálnym prvkom celého priestoru.